Prečo nepodporiť projekt Piano


V jednej diskusii sa objavil veľmi výstižný komentár, prečo nie je rozumné podporiť nový projekt Piano tým, že sa do neho zapojíme platením súčasne všetkým zapojeným médiám za spoplatnený obsah. Pre tých, ktorí o ňom ešte nepočuli, je to projekt, ktorý zavádza spoplatnenie časti obsahu viacerých slovenských médií na internete. Tu je hlavná pointa spomínaného komentára z jednej diskusie (text je prebratý bez akýchkoľvek korekcií):

"ja osobne by som si aj zaplatil, ale nie takemuto kartelu vydavatelstiev ako je PIANO. .tyzdnu bezne platim cez SMS, ale nebudem riskovat, ze prispejem co i len centom prevadzkovatelom PRAvdy a joj. A nehovorte mi ze ked tam nepojdem, ze im nic nezaplatim. Narazim niekde na link, alebo ma len tak napadne ze pozriem aj co pisu oni a uz mi to v PIANE vypisuje ze som navstivil aj ich. PIANO je chory napad, vychadzajuci z mylnej predstavy ze ludia nie su ochotni platit preto, ze to je zlozite. Dakujem, neprosim, nie som ***** ked vidim nieco co mi staji za to, tak zaplatim (napr. .tyzden) a nema problem s tym ze to je zlozite ale chcem mat prehlad komu svoje peniaze a za co davam. Nepotrebujem prostrednika, ktoremu vypisem bianco sek a necham ho aby ON rozdelil MOJE peniaze. A myslim si ze .tyzden od PIANA velmi rychlo odskoci, lebo mne to za tych par dni co je to zadara vypisuje ze moje najnavstevovanejsi stranky su sme, sport a pravda. Pritom na tyzdni mam pozrete vsetky videa, precitane vsetky clanky. Lenze logicky viac casu stravim na strankach dennika, kde toho pripudne viac. PIANO vobec nezohladnuje to, ze ja nieco povazujem za hodnotnejsie. Ovela viac by mi chybal .tyzden ako pravda. Napriek tomu by som jej cez piano dal viac. Mohli by ste zaviest aspon alternativny sposob ako zaplatit za to, co predavate cez PIANO. Zaplatil by som tie tri evri mesacne aj cisto len .tyzdnu. Ale cez PIANO nic platit nebudem, ako som povedal, povazujem to za chory napad"

Osobne odporúčam nekupovať ani časopis .týždeň, ktorý dáva okrem iného priestor aj článkom a fotografiám, ktoré s konzervatívnymi hodnotami nemajú veľa spoločného. Najlepšie ísť si ho pofotiť alebo prečítať si schopné články do knižnice. Keď sa viaceré veci a spôsoby aj v slovenských konzervatívnych médiách zmenia, nemám problém tieto printové médiá podporiť, ale nie za cenu podporovania primitivizmu.

Komentár sa objavil pod článkom
"Za toto mám platiť?" od Juraja Kušnierika na stránke časopisu .týždeň. Autorom je stevo6.

Obrázok je zo stránky: radiotv.cz

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu