Čarovné slovíčko nediskriminovať


Nedávno bola diskusia o vlastnom výbore pre sexuálne menšiny. Liberálne zmýšľajúci politici a iní podobne zmýšľajúci jedinci sa oháňali slovíčkom "nediskriminovať".
Má sa teda skutočne dôsledne odstrániť diskriminácia inak sexuálne orientovaných ľudí?

Neheterosexuálne orientovaní ľudia majú skutočne v niektorých situáciách oproti heterosexuálom nevýhodu, resp. majú trochu skomplikovanú situáciu. Podľa môjho názoru nie je dôvod prečo by mali byť zväzky, ktorých základným pilierom je nejaká sexuálna porucha zákonom podporované. Sú, však skupiny spoluobčanov, ktorí to vidia trochu inak. Žiaľ, už nie dostatočne uspokojivo vedia vysvetliť prečo nemáme diskriminovať jednu sexuálnu menšinu, ale inú diskriminovať naďalej môžme.

Len tak na zamyslenie. Majú sa ďalšie práva pre sexuálne menšiny a zamedzenie určitej "diskriminácie" týkať aj pedofilov, zoofilov a ďalších? Máme nediskriminovať všetky sexuálne poruchy? A to napríklad tým, že sa uzákoní aj možnosť vstupovať do manželstva päť ročnému s 50-ročným, keď budú obaja súhlasiť? Máme pridať "ľudské práva" aj v takom prípade, keď si bude chcieť muž na matrike urobiť obrad sobáša s jeho sviňou domácou?
Ak nie, prečo nie? Prečo chcete opäť diskriminovať a upierať ľudské práva niektorým sexuálnym menšinám vy stredovekí zaostalci? Veď predsa už žijeme v 21. storočí a v civilizovanej modernej spoločnosti, tak sa preberte, prosím vás! Predpokladám, že v tejto veci apelujem najmä na tých neuvedomelých z SaS.

Obrázok je zo stránky: heron-productions.com

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu