Film: Ježiš


O Ježišovi už bolo natočených množstvo filmov. Z tých najznámejších spracovaní celého Ježišovho pôsobenia, ktoré je verné evanjeliu a neskĺzava, resp. minimálne skĺzava mimo správ z Nového zákona patrí práve tento film. Svojim dejom, ktorý nie je plný výmyslov a doplnkov, ale je čistou reprodukciou evanjelia, sa radí medzi najhodnotnejšie spracovania Ježišovho života.


Keďže verím, že väčšina pozná Lukášove evanjelium, ktoré slúžilo ako predloha tomuto filmu, nebudem sa tu viac rozpisovať a pridávam už len zopár záberov z tohto pekného filmu, ktorý je navyše najrozšírenejším kinematografickým počinom o Ježišovom živote na svete. Ešte by som dodal, že spracovanie Kristovho umučenia nie je v tomto filme vyobrazené celkom naturalisticky, takže je vhodný aj pre tých mladších jedincov.

Tento film na DVD napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Stránka kde sa dá film pozrieť.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu