Film: Desať Božích prikázaní


Božie prikázania – pravidlá, ktoré dávajú životu človeka hranice či chce alebo nechce. Nezávisle od jeho vôle, od toho či sa nimi chce riadiť alebo nie. Ich dodržiavanie alebo ich porušovanie ovplyvňuje jeho život. Stále sú teda platné aj napriek skutočnosti, že boli dané Mojžišovi už pred niekoľkými tisícročiami.


Desať Božích prikázaní (Ten Commandments) je film od režiséra C.B.deMille, ktorý natočil v roku 1956. V hlavnej úlohe vystupuje Charlton Heston.
Efekty sú samozrejme slabšou stránkou filmu. Podstatné posolstvo filmu však aj napriek istým nedostatkom v kvalite, zostáva nezmenené. Boli už síce natočené aj novšie verzie príbehu Mojžiša a putovania izraelského národa, ale žiaľ tieto filmy nie sú také dostupné, minimálne na Slovensku. Toto spracovanie je síce staršie, ale napriek tomu je to veľmi dobrý film. Desať Božích prikázaní je s českými titulkami.

Tento film na DVD napr. tu.

/Recenzia patrí do série článkov Kvalitný film./

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu