NIKO Camp – prišiel som, videl som, zvíťazil som

Začiatkom mája tohto roka som sa zúčastnil jednej úžasnej akcie s názvom NIKO Camp. Bolo to nádherných 5 dní strávených v prekrásnej slovenskej prírode v okolí Kremnice a jedinečná skúsenosť s Bohom.

Zažil som prírodu ako nádhernú Božiu katedrálu. Pochopil som prečo mal sv. František z Asisi tak veľmi rád prírodu. Všetko stvorenie okolo mňa hovorilo o Božej láske. Nezabudnuteľným zážitkom bol pre mňa fakt, že prvá vec, ktorú som zaregistroval hneď ako som sa zobudil, bol spev vtáčikov. Proste nádhera! Naučil som sa v prírode pohybovať a viac si ju všímať. Po návrate domov sa mojím koníčkom stala turistika.

Grécke slovo niko znamená prekonať, prekonávať. A o to celý čas aj šlo. Musel som prekonať vlastnú pohodlnosť, únavu a postupne aj svalovku, prekonať samého seba. Bolo to o spoznaní vlastných hraníc a ich prekonávaní s Bohom v spoločenstve bratov a sestier. Zažil som dobrodružstvo a adrenalín. Ja som mal toho adrenalínu trochu viac ako ostatní, pretože ako jediný som nemal nepremokavé turistické topánky, ale iba obyčajné botasky. A keď nám raz pršalo pól dňa, boli pomerne rýchlo mokré. No vedel som do čoho idem a prežil som to bez ujmy na zdraví.

Naučil som sa niečo o vodcovstve a tímovej práci, zažil som sa nové veci, spoznal nových skvelých ľudí. Zaujímavými boli pre mňa aj skúsenosti keď som bol kvôli svojej slabšej kondičke odkázaný na pomoc spoločenstva ako aj keď som to bol práve ja, kto poskytol pomoc druhému, kto ju potreboval.

Bol to super čas. Vôbec neľutujem, že som tam šiel. Práve naopak. Odporúčam každému. Keď som to zvládol ja, tak to zvládne každý :) Nemôžem však povedať podrobne, čo sa na Niku odohrávalo, pretože hlavný nástroj celého programu je moment prekvapenia a keby ste vedeli vopred, čo vás čaká, stratilo by to svoje čaro a nebolo by to potom až také dobrodružstvo. Ďalšie info o NIKO Campe nájdete na http://nikocamp.sk/.

Informácie o Marián Koláček

Obrázok používateľa Marián Koláček

Krátke info o sebe (nepovinné)

Som člen externej komunity katolíckeho spoločenstva Koinonia Ján Krstiteľ. Pracujem ako asistent na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Ďalšie moje články nájdete na http://kolacek.blog.sme.sk

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu