Krst babkinej kozy


Dosť absurdná predstava, nie? Alebo žeby na tom predsa len nebolo nič čudné? O čom je vlastne ten krst? Koza sa už možno teší. Len ešte chudera nevie, že príde o tú parádu v kostole.

Dnes sme si už akosi zvykli, že krstiť možno čokoľvek. Od nového typu odstraňovača chlpov v nose až po tú babkinu kozu. V španielskom parlamente by vám možno vysvetlili, že na takýto obrad by mali mať právo minimálne jedinci z rodu opíc. Poďme ale k veci. K napísaniu tohto článku ma motivovalo to, že pred pár dňami jeden veriaci známy spomínal, že by chcel krstiť nový šporák, na ktorý prispeje inému známemu pri jednom jeho výročí. Okrem toho v mojom rodnom meste „farská mládež“ krstila nové CDčko istej gospelovej skupiny z vedľajšej dediny. Kde je problém? Pred pár rokmi som zaregistroval v médiách výzvu biskupov Slovenska, aby sa prestali krstiť rôzne CDčka, knihy a mnohé iné veci. Neviem presne ako to už zdôvodňovali, ale myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď uvediem, že krst je sviatosť, ktorou sa človek stáva Božím dieťaťom a to by malo byť dostatočným vysvetlením samo o sebe. Je to určité zneuctenie krstu – i keď často neuvedomele jeho napodobňovaním pri rôznych iných príležitostiach. Potom to môže viesť k tomu, že ľuďom uniká skutočná podstata tejto sviatosti. Ak takúto výzvu nechápu neveriaci, myslím že aspoň veriaci by mohli. Mnohí túto výzvu biskupov nezaregistrovali a preto som sa rozhodol ju tu aspoň takto pripomenúť. Mnohým iným bola možno ľahostajná. Myslím si, ale, že minimálne my kresťania by sme sa mali snažiť o zachovanie plnej dôstojnosti sviatosti krstu, ktorou nás Boh očisťuje od dedičného hriechu, a cez ktorú nás obdarúva mnohými milosťami. Nezachádzajme preto v tejto veci do absurdností, lebo pozornému oku diváka neujde ako komicky až trápne pôsobí kresťanská mládež krstiaca CDčka.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu