,,Päť minút s Bohom" v roku 2023


Každý kalendárny rok by sme mohli prirovnať aj ku knihe. Deň za dňom sa nám od 1. januára otvárajú nové a nové listy, ktoré postupne zapĺňame svojimi zážitkami, radostnými i tými bolestnejšími. Ale v tom všetkom zažívame a môžeme ,,čítať“ Božiu prítomnosť a dobrotu. Práve počas pobožnosti na konci kalendárneho roka spievame slová zo 65. žalmu ,,rok korunuješ, Pane, svojou dobrotou“.
A aby sme možno boli v tom nasledujúcom roku viac vnímavý na Boha a na to, čo má v ňom pre nás pripravené, sa nám ponúka ako pomôcka aj knižná novinka z vydavateľstva Zachej s názvom Päť minút s Bohom (2023), Denné zamyslenia nad evanjeliom.
Útla knižka vreckového formátu nás môže sprevádzať a viesť počas celého roka všade tam, kam pôjdeme. Obsahuje kompletný a prehľadný liturgický kalendár na celý rok 2023, evanjeliový úryvok z príslušného dňa s krátkym podnetom na rozjímanie, ktorých autorom je kňaz Karel Moravec. Tieto podnety sú naozaj krátke, ale ako zvykneme hovoriť – krátke a výstižné! Majú nás uviesť do rozmýšľania nad Božím slovom, aby sme v modlitbe rozjímali nad tým, čo nám Boh chce cez ne povedať a aby sme to vo svojom konkrétnom živote aj uskutočňovali.
Do nového roka si zvykneme priať všetko len to najlepšie, a to najlepšie chce pre nás samozrejme i Boh. Často si však myslíme, že naše plány sú práve tie najvhodnejšie, hoci sa mnohokrát presviedčame, že opak je pravdou. Preto je dôležité čoraz viac tráviť čas s Božím slovom, a tak neustále spoznávať Boha a jeho plán s naším životom.
,,Naše plány sa nám niekedy zdajú skvelé, túžime ich uskutočniť a prosíme o Božiu pomoc i ochranu. Ale v základe má byť vždy otázka, ako to chce Pán. Ideme za ním, nie pred ním, on nám ukazuje cestu.“
A práve i táto knižka nám môže ukazovať cestu, ktorou máme v ďalšom roku kráčať. Je to cesta, ktorá bude vedená a sprevádzaná Božím slovom. Lebo len ak budeme svoj život stavať na pevnom základe, ktorým je Boh a Božie slovo, prejdeme raz z tohto života do toho večného. A to je predsa naším cieľom!
Päť minút s Bohom nájdete na Zachej.sk.

Informácie o Ivana Gabrišová

Obrázok používateľa Ivana Gabrišová

Krátke info o sebe (nepovinné)

Som študentka KU v Ružomberku, odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, teraz štvrtým rokom. Mám rada všetko krásne, predovšetkým deti, prírodu, dlhé teplé dni, turistiku a spoločenstvo dobrých ľudí.

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu

 • 07.05.2023 - 12:09
  Boh k nám dennodenne hovorí. Hovorí aj vtedy, keď si my myslíme, že mlčí. Počujeme to?
 • 08.03.2023 - 06:34
  Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už...
 • 05.03.2023 - 20:23
  Známa kresťanská autorka Janette Okeová nás v tretej časti s názvom ,,Keď sa rozvidnie“ pozýva opäť...
 • 21.02.2023 - 07:46
  Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa...
 • 12.02.2023 - 22:05
  ,,Narodila som sa 3. júna 1891 ako Elizabeth Marie Thatcherová…“
 • 02.02.2023 - 20:23
  Tamara, Rachab, Rút, Betsabe, Mária. Päť životných príbehov, päť žien, aktoré sa spomínajú v...
 • 28.12.2022 - 21:02
  ,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová...
 • 07.12.2022 - 21:00
  ,,Nachádzate sa aj vy uprostred zimy? Uväznila vás nepretržitá skľúčenosť? Poznáte tie krátke dni...
 • 01.12.2022 - 15:45
  Detektívka? Romantika? Duchovno? – Neviete, čo si prečítať, po akom žánri knihy siahnúť?
 • 20.11.2022 - 21:22
  Mnohým z nás určite nie je neznáme u nás často používané príslovie ,,Aká matka, taká Katka.“