,,Päť minút s Bohom" v roku 2023


Každý kalendárny rok by sme mohli prirovnať aj ku knihe. Deň za dňom sa nám od 1. januára otvárajú nové a nové listy, ktoré postupne zapĺňame svojimi zážitkami, radostnými i tými bolestnejšími. Ale v tom všetkom zažívame a môžeme ,,čítať“ Božiu prítomnosť a dobrotu. Práve počas pobožnosti na konci kalendárneho roka spievame slová zo 65. žalmu ,,rok korunuješ, Pane, svojou dobrotou“.
A aby sme možno boli v tom nasledujúcom roku viac vnímavý na Boha a na to, čo má v ňom pre nás pripravené, sa nám ponúka ako pomôcka aj knižná novinka z vydavateľstva Zachej s názvom Päť minút s Bohom (2023), Denné zamyslenia nad evanjeliom.
Útla knižka vreckového formátu nás môže sprevádzať a viesť počas celého roka všade tam, kam pôjdeme. Obsahuje kompletný a prehľadný liturgický kalendár na celý rok 2023, evanjeliový úryvok z príslušného dňa s krátkym podnetom na rozjímanie, ktorých autorom je kňaz Karel Moravec. Tieto podnety sú naozaj krátke, ale ako zvykneme hovoriť – krátke a výstižné! Majú nás uviesť do rozmýšľania nad Božím slovom, aby sme v modlitbe rozjímali nad tým, čo nám Boh chce cez ne povedať a aby sme to vo svojom konkrétnom živote aj uskutočňovali.
Do nového roka si zvykneme priať všetko len to najlepšie, a to najlepšie chce pre nás samozrejme i Boh. Často si však myslíme, že naše plány sú práve tie najvhodnejšie, hoci sa mnohokrát presviedčame, že opak je pravdou. Preto je dôležité čoraz viac tráviť čas s Božím slovom, a tak neustále spoznávať Boha a jeho plán s naším životom.
,,Naše plány sa nám niekedy zdajú skvelé, túžime ich uskutočniť a prosíme o Božiu pomoc i ochranu. Ale v základe má byť vždy otázka, ako to chce Pán. Ideme za ním, nie pred ním, on nám ukazuje cestu.“
A práve i táto knižka nám môže ukazovať cestu, ktorou máme v ďalšom roku kráčať. Je to cesta, ktorá bude vedená a sprevádzaná Božím slovom. Lebo len ak budeme svoj život stavať na pevnom základe, ktorým je Boh a Božie slovo, prejdeme raz z tohto života do toho večného. A to je predsa naším cieľom!
Päť minút s Bohom nájdete na Zachej.sk.

Informácie o Ivana Gabrišová

Obrázok používateľa Ivana Gabrišová

Krátke info o sebe (nepovinné)

Som študentka KU v Ružomberku, odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, teraz štvrtým rokom. Mám rada všetko krásne, predovšetkým deti, prírodu, dlhé teplé dni, turistiku a spoločenstvo dobrých ľudí.

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu