Vyvolený národ - Robert Whitlow

Detektívka? Romantika? Duchovno? – Neviete, čo si prečítať, po akom žánri knihy siahnúť?
Všetky tieto prvky nájdete úžasne prepojené v románe s detektívnou zápletkou z vydavateľstva Kumran.sk s názvom Vyvolený národ od Roberta Whitlowa. Pre mnohých ľudí neznámy spisovateľ, zároveň aj právnik, nám v tejto knihe ponúka nezabudnuteľný príbeh, ktorý sa určite vryje nielen do pamäti, ale aj do srdca viacerých čitateľov.
Už od prvých stránok knihy sa začítate do silného, dynamického a napínavého príbehu, ktorým vás bude v drsnom právnickom svete sprevádzať sympatická právnička Hana, arabská kresťanka, ktorá svoju vieru naozaj žije v každom okamihu jej života. Jej silné a nepretržité spojenie s Bohom v modlitbe, jej túžba plniť Božiu vôľu vo všetkom, čo robí, jej nočné stretnutia s Najvyšším sú niečim inšpirujúcim aj pre čitateľa. V modlitbe hľadá odpovede na všetky životné i pracovné otázky. A tak je to aj v náročnom právnom prípade, ktorý opisuje vyšetrovanie pred začiatkom súdneho konania s cieľom vymáhať náhradu škody po teroristickom útoku blízko jeruzalemského Múru nárekov. Pri ňom bola zavraždená mladá matka Gloria Neumannová, a tým zachránila život svojej trojročnej dcéry. A práve vďaka malej, dnes už sedemročnej, Sadie, Gloriinej a Benovej dcére, sa Hana rozhodne dať všetky svoje sily a talenty do vyriešenia tohto prípadu, ktorý spôsobil toľkým ľuďom jazvy na srdci. A malej Sadie aj jazvu na tvári. ,,Boh nám posiela anjelov, ktorí menia naše jazvy z mračenia na úsmevy. A to sa deje zvnútra navonok, nie naopak.“ Jedným z takých anjelov je aj samotná Hana, ktorá svojimi modlitbami, svojou ľudskosťou a usilovnou prácou nenápadne mení životy ľudí, s ktorými sa stretáva a s ktorými na prípade spolupracuje. Pri vyšetrovaní jej pomáha právnik, nepraktizujúci Žid Jakob a súkromný vyšetrovateľ z Izraela, arabský kresťan David. Situácie, ktoré spolu prežijú, vzťahy, ktoré sa medzi nimi rozvinú, vám prinesú mnohé prekvapenia a náhle zvraty, pri ktorých ,,prestanete dýchať".
https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/24052-vyvoleny-narod.html
Táto recenzia bola napísaná vďaka službe https://www.storpic.com/landing

Informácie o Ivana Gabrišová

Obrázok používateľa Ivana Gabrišová

Krátke info o sebe (nepovinné)

Som študentka KU v Ružomberku, odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, teraz štvrtým rokom. Mám rada všetko krásne, predovšetkým deti, prírodu, dlhé teplé dni, turistiku a spoločenstvo dobrých ľudí.

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu