Keď príde jar - Janette Okeová

Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa čoskoro stane pani Delaneyová. A aj Vy môžete byť prítomný pri svadobných prípravách a pri začiatku spoločného života Elizabeth a Wynna, ak vezmete do rúk toto pútavé pokračovanie z pera známej kresťanskej autorky Janette Okeovej, ktoré vydalo kresťanské vydavateľstvo Kumran.sk.
A o tom, že sa pri čítaní nebudete nudiť Vás presvedčia už prvé stránky knihy, keď sa dozviete, že z dôvodu skoršieho nástupu Wynna na nové miesto sa svadba musí presunúť o niekoľko týždňov skôr. A to prinesie nielen viac zhonu do života Elizabeth a jej najbližších, ale zároveň aj radosť, že sa tak skoro stane pani Delaneyovou. ,,Budem ženou muža, ktorého ľúbim a pri ktorom budem stáť. Môj otec mi ukázal, ako na to. Nerobil to vedome, no svojou láskavosťou, vľúdnosťou a bezvýhradnou oddanosťou mi od detstva ukazoval cestu k dobrému manželskému životu.“
A hoci bol sobáš omnoho skôr, ako plánovali a svadobná cesta kratšia, Elizabeth a Wynn sú šťastní, že sú svoji. Ale poznáte to. Nedorozumenia prídu časom do každého vzťahu. I do toho ich, a dokonca skôr ako Elizabeth čakala. Ale vďaka viere a dôvere v Boha i vďaka modlitbe si vie Elizabeth priznať svoju chybu a požiadať Wynna o odpustenie. Môže tak byť aj pre nás vzorom pokory.
Po krátkej, ale peknej svadobnej ceste ich čaká iná cesta – strastiplné a náročné cestovanie na miesto, kde bol Wynn pridelený. Elizabeth to už počas neho nebude mať ľahké, ale vo všetkom ju ženie láska k svojmu manželovi, a to jej dáva silu prekonávať všetky prekážky prítomné počas cestovania. A tých veru nebude málo!
Až napokon prídu na miesto s názvom Bobria Rieka, kde má Wynn, ako pracovník Kráľovskej jazdnej polície, pôsobiť. Čo všetko táto práca v sebe zahŕňa a ako mu v nej bude Elizabeth pomáhať, sa dozviete, ak otvoríte túto knihu a začítate sa do ich životného príbehu. Spoznáte život indiánských rodín, zvlášť žien, s ktorými sa Elizabeth spriatelí, napriek neznalosti ich reči. Kniha v sebe obsahuje obsahuje naozaj úsmevné príhody, a z môjho pohľadu viac ako v prvej časti s názvom ,,Keď srdce zavolá“, ktoré Vám vyčaria úsmev na tvári. Ale zároveň aj smutné nešťastia, ktoré sa objavujú v živote každého človeka. Ako sa s nimi Elizabeth a iné postavy vystupujúce v príbehu popasujú?
Prezradím Vám len toľko, že veľkou oporou a posilou v tých ťažkých chvíľach bude pre nich práve viera a dôvera v Boha či modlitba a Sväté Písmo. Pri čítaní jednotlivých stránok je úžasné pozorovať, ako Elizabethina viera ovplyvňuje jej život, nielen ten manželský, ale i ten ženský, priateľský, ako vplýva hlavne na vzťah s jej najlepšou priateľkou. Ktorá zo žien to bude?
Tá, o ktorej si to veru po prvom stretnutí ani nemyslela.
Priateľka, ktorá bude síce musieť po nešťastnej udalosti na čas odísť z Bobrej Rieky, ale zároveň tá, ktorú bude Elizabeth s príchodom jari veľmi očakávať. Lebo zima tam bola naozaj krutá, a tak všetci s nádejou očakávajú roztopenie ľadov. A Elizabeth? Práve ona tiež netrpezlivo čaká na spev drozda, na prílet modrých salašníkov, na prvú fialku i na návrat svojej priateľky.
Jar príde. A s ňou aj nádej, že život v Bobrej Rieke bude ľahší. Bude tomu naozaj tak? To sa dozvieme v ďalšom, treťom pokračovaní.
Knihu si môžete kúpiť cez
https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/23711-ked-pride-jar.html
Táto recenzia bola napísaná vďaka službe https://www.storpic.com/

Informácie o Ivana Gabrišová

Obrázok používateľa Ivana Gabrišová

Krátke info o sebe (nepovinné)

Som študentka KU v Ružomberku, odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, teraz štvrtým rokom. Mám rada všetko krásne, predovšetkým deti, prírodu, dlhé teplé dni, turistiku a spoločenstvo dobrých ľudí.

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu

 • 29.08.2023 - 17:52
  Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z...
 • 29.08.2023 - 17:32
  A tak sme sa dočkali! Čoho? Poslednej časti obľúbenej série Príbehov z kanadského západu od Janette...
 • 12.07.2023 - 16:10
  V najnovšom románe Skrytý princ od známej spisovateľky Tessy Afsharovej, ktoré vydalo kresťanské...
 • 07.05.2023 - 12:09
  Boh k nám dennodenne hovorí. Hovorí aj vtedy, keď si my myslíme, že mlčí. Počujeme to?
 • 08.03.2023 - 06:34
  Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už...
 • 05.03.2023 - 20:23
  Známa kresťanská autorka Janette Okeová nás v tretej časti s názvom ,,Keď sa rozvidnie“ pozýva opäť...
 • 21.02.2023 - 07:46
  Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa...
 • 12.02.2023 - 22:05
  ,,Narodila som sa 3. júna 1891 ako Elizabeth Marie Thatcherová…“
 • 02.02.2023 - 20:23
  Tamara, Rachab, Rút, Betsabe, Mária. Päť životných príbehov, päť žien, aktoré sa spomínajú v...
 • 28.12.2022 - 21:02
  ,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová...