Za búrkovými mrakmi - Janette Okeová

Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z kanadského západu od skvelej autorky Janette Okeovej. Kresťanské vydavateľstvo Kumran.sk nám pripravilo aj prekvapenie a naraz vydalo piatu a šiestu časť. A tak počas upršaných letných dní som sa s chuťou pustila do čítania tohoto útlého dielka s názvom Za búrkovými mrakmi. Aký výstižný názov v tomto sčasti upršanom lete!
Na nasledujúcich stranách tejto knihy sa zahĺbime do ich životných príbehov, a poviem Vám, prečítate ich jedným dychom. Janette Okeová opäť dokázala, že vie svojich čitateľov prekvapiť a vymyslieť zaujímavý príbeh.
A čo sa v ňom skrýva? V deji sa posunieme o pár rokov dopredu. Elizabeth a Winn s láskou vychovávali svoje dve adoptované deti a ani sa nenazdali - už sú z nich dvaja mladí dospelí ľudia, ktorí si pomaly, ale isto razia tú svoju cestičku životom. Pravdaže s diskrétnou, ale konkrétnou pomocou svojich láskavých rodičov.
,,Elizabeth vždy chcela, aby jej deti rástli. Aby dozreli. Aby prekonali detské sebectvo a vedeli sa vo svete plnom bolesti a tragédií priblížiť ostatným. No rast niekedy prechádza cez veľkú bolesť… Jej materinské srdce by si prialo, aby to šlo aj inak.“
Janette Okeová nám v piatej časti sprostredkovala naozaj krásny rodinný príbeh, v ktorom sa budeme cítiť akoby jeho súčasťou. Pekné a usporiadané vzťahy medzi manželmi, medzi súrodencami, medzi matkou/otcom a deťmi – to je to, čo nám tak často v dnešnej spoločnosti chýba. Aj ja sama som bola pri čítaní knihy povzbudená Christininým pohľadom na predmanželskú čistotu, hoci je to fiktívny príbeh. Ale je dobré upevňovať sa v týchto názoroch aj vďaka vhodnej a kvalitnej literatúry.
Elizabethine a Winnove deti sa pasujú so svojimi problémami. Henry s ťažkosťami vo svojej práci pre Kanadskú jazdnú políciu a Christine si našla svoje prvé zamestnanie ako pisárka v meste. Cnie sa jej za životom na severe a ťažko si zvyká na to nové mestské prostredie. Okrem začiatočných problémov v novej práci, ktorým sa vyhne naozaj len málokdo z ľudí, ju čaká ešte zaľúbenie sa do šéfovho syna. Je to láka na celý život? Taká láska, akú prežívajú jej rodičia Elizabeth a Winn? Alebo je to len poblúznenie? Je prežívanie viery oboch partnerov natoľko dôležité, že bez toho nie je možné uzavrieť manželstvo?
Otázky, ktoré si kladie Christine, a ktoré sú aktuálne aj v dnešnej dobe a v našej spoločnosti, si zasluhujú odpoveď. Christine ju v svojej konkrétnej situácii nájde. Aká bude? Dozviete sa ju, ak vezmete do rúk piatu časť z tejto série. A určite ostanete povzbudený.
Henry tiež prežíva svoje problémy a ťažkosti vo svojej práci pre Kanadskú jazdnú políciu. Nie je to jednoduché vysporiadať sa s náročnými situáciami tejto práce, ale Boh pre neho prekvapil nečakané stretnutie, ktoré zmení smerovanie jeho života a uzdraví aj to, čo spôsobovalo bolesť.
Piata časť z Príbehov z kanadského pobrežia je plná nečakaných zvratov, stretnutí a rozhodnutí. Ak si myslíte, že Janette Okeová nás už nemôže ničím prekvapiť, mýlite sa! Sama som bola prekvapená, ako som nemohla túto knihu odložiť z rúk, pokiaľ som ju neprečítala. A tak môžem len odporučiť – vezmi a čítaj ju.
Táto recenzia bola napísaná vďaka službe
https://www.storpic.com/
Knihu si môžete zakúpiť cez
https://www.kumran.sk/5-na-beletriu-2023/24772-za-burkovymi-mrakmi.html

Informácie o Ivana Gabrišová

Obrázok používateľa Ivana Gabrišová

Krátke info o sebe (nepovinné)

Som študentka KU v Ružomberku, odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, teraz štvrtým rokom. Mám rada všetko krásne, predovšetkým deti, prírodu, dlhé teplé dni, turistiku a spoločenstvo dobrých ľudí.

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu

 • 29.08.2023 - 17:52
  Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z...
 • 29.08.2023 - 17:32
  A tak sme sa dočkali! Čoho? Poslednej časti obľúbenej série Príbehov z kanadského západu od Janette...
 • 12.07.2023 - 16:10
  V najnovšom románe Skrytý princ od známej spisovateľky Tessy Afsharovej, ktoré vydalo kresťanské...
 • 07.05.2023 - 12:09
  Boh k nám dennodenne hovorí. Hovorí aj vtedy, keď si my myslíme, že mlčí. Počujeme to?
 • 08.03.2023 - 06:34
  Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už...
 • 05.03.2023 - 20:23
  Známa kresťanská autorka Janette Okeová nás v tretej časti s názvom ,,Keď sa rozvidnie“ pozýva opäť...
 • 21.02.2023 - 07:46
  Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa...
 • 12.02.2023 - 22:05
  ,,Narodila som sa 3. júna 1891 ako Elizabeth Marie Thatcherová…“
 • 02.02.2023 - 20:23
  Tamara, Rachab, Rút, Betsabe, Mária. Päť životných príbehov, päť žien, aktoré sa spomínajú v...
 • 28.12.2022 - 21:02
  ,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová...