Pokora blogera

Christ-Net je fajn, ale sú tu aj iné weby. Nie, nekritizujem,ani neporovnávam. Rád by som však vyjasnil, prečo som zmazal všetky svoje príspevky tu, na tomto portáli.

Na Christ-Nete publikujem vyše roka. No na blogu SME ešte dlhšie. Tam som pre určitú skupinu "militantných liberálov" fanatickým katolíkom, a zasa pre "hard-core" katolíkov som heretikom a gnostikom.

Na blogu SME mám vyše 110 aktívnych blogov. Z toho vyše polovica sa venuje kresťanskej špiritualite (aj z netradičného pohľadu)a dianiu okolo cirkvi. Nájdete tu aj polemiky s Oľgou Pietruchovou, či s Mirom Kocúrom (mojím priateľom). Ba dokonca aj s Josephom Ratzingerom :-)

Niektoré texty uverejnené na blogu SME som po čase (samozrejme s uvedením pôvodného miesta publikovania) zverejnil aj tu, na Christ-Nete. Žiaľ, nepochopil som dostatočne pravidlá publikácie na SME, až som dostal od adminov celkom oprávnené upozornenie:

"zdravime, zistili sme, ze vase clanky, ktore publikujete na titulke sme.sk, zverejnujete aj na portali http://www.christ-net.sk/user/478/track, co kodex zakazuje. prosime o co najrychlejsie vysvetlenie. s pozdravom admini"

Majú pravdu a sú neoblomní. Na moju snahu ich uprosiť a získať súhlas odpovedali:

"zdravime, povolenie nie je mozne ziskat, kedze je ziadane dodatocne a na zaklade dlhodobeho porusovania pravidiel. keby slo o jeden clanok, mozno by sa to dalo, ale u vas ide o mnozstvo clankov. normalny postup pri takomto vaznom poruseni pravidiel je taky, ze bloger musi ist mimo vyber a vsetky clanky, ktore publikoval inde, musia byt presunute na sukromny blog. z tohto dovodu ziadame o okamzite stiahnute clankov z druheho portalu, resp. kdekolvek, kde ste ich publikovali. s pozdravom admini."

Majú pravdu, porušil som nevedomky pravidlá, mysliac na autorský zákon. Nuž dohodli sme sa napokon, že do dnešného večera články z Christ-Netu stiahnem:

"zdravime, budeme cakat do 18.15. kazdy portal na internete je verejny, vyplyva to z povahy veci. kniha je iny pripad, tam staci, ak v tirazi uvediete, ze texty boli povodne publikovane na blog@sme.sk. s pozdravom admini."

Ešteže aspoň moju pripravovanú knižku s textami z blogov "odsúhlasili".

Takže aj bloger musí niekedy "sklopiť uši" a podriadiť sa korektne pravidlám. Vlastne je to dobrá dohoda. Moje texty zostanú na portáli blog.SME, kde sú mnohonásobne čítanejšie ako tu. Konečne, sú určené aj tak pre tých "liberálov"...

Takže, milí priatelia, kto má chuť si moje texty prečítať, nájde ich tu: http://tiborjavor.blog.sme.sk/

A sľubujem, že sa polepším a niekedy napíšem niečo aj "exkluzívne" pre Christ-Net...

Tibor

 #

do dosledkov

pravdepodobne som ti dlzny ospravedlnenie. v jednej z diskusii k tvojmu blogu som na sme napisal, ze sa dobre citas na oboch blogoch... tak ich to mozno pohlo ku kontrole. nevedel som, ze to kodex blogera nedovoluje... prepac...
na druhej strane, co by sa stalo, keby si svoje blogy najprv publikoval tu, na christnete a potom na blog.sme.sk? to by potom admini museli pytat povolenie od adminov christnetu? :-)

 
 #

Cau Tibor. Mrzi ma, ze uz

Cau Tibor. Mrzi ma, ze uz nebudes prispievat na Christnet. Viacere tvoje clanky sa mi pacili, ale chapadla dennika Sme su na internete dost dlhe, takze bola len otazka casu, kedy k niecomu takemuto dojde.
Len by som sa chcel este opytat aki su to "hard-core" katolici?

 

Informácie o Tibor Javor

Obrázok používateľa Tibor Javor

Krátke info o sebe (nepovinné)

Elektrotechnický inžinier, manažér, fotograf. Človek s nezávislým pohľadom na tradičné hodnoty, ktorý sa ale napriek tomu snaží mať tieto tradičné hodnoty vždy v úcte. Portfólio mojich fotografií: fotocommunity.de/pc/pc/mypics/606188

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu

 • 29.08.2023 - 17:52
  Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z...
 • 29.08.2023 - 17:32
  A tak sme sa dočkali! Čoho? Poslednej časti obľúbenej série Príbehov z kanadského západu od Janette...
 • 12.07.2023 - 16:10
  V najnovšom románe Skrytý princ od známej spisovateľky Tessy Afsharovej, ktoré vydalo kresťanské...
 • 07.05.2023 - 12:09
  Boh k nám dennodenne hovorí. Hovorí aj vtedy, keď si my myslíme, že mlčí. Počujeme to?
 • 08.03.2023 - 06:34
  Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už...
 • 05.03.2023 - 20:23
  Známa kresťanská autorka Janette Okeová nás v tretej časti s názvom ,,Keď sa rozvidnie“ pozýva opäť...
 • 21.02.2023 - 07:46
  Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa...
 • 12.02.2023 - 22:05
  ,,Narodila som sa 3. júna 1891 ako Elizabeth Marie Thatcherová…“
 • 02.02.2023 - 20:23
  Tamara, Rachab, Rút, Betsabe, Mária. Päť životných príbehov, päť žien, aktoré sa spomínajú v...
 • 28.12.2022 - 21:02
  ,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová...