Zlomena chrbtica

Na trojročné dievčatko padla tažká plastová brána. Dievčatko bolo v bezvedomí, malo vyskočené dva stavce a zlomenú chrbticu. Pán ju uzdravil.

Večer pri modlitbe mala moja priateľka videnie, v ktorom jej mníška v zrkadle ukazovala nejakú tvár. Nedalo sa jej však rozoznať o koho ide. Bola z toho nešťastná lebo Pán nedáva veci nadarmo a pripadala si neužitočná a neschopná, keď nedokáže vidieť lepšie ani nerozumie aký má videnie zmysel. Prosila Pána aby jej odpustil, že je taká hlúpa ale vôbec tomu nerozumie.

Na ďalší podvečer mi volala, že má zlú správu. Vnučka jej sestry, malá priateľka jej dcérky utrpela tažký úraz. Na návšteve u rodiny na ňu spadla velká plastová brána, rozbila sa na nej sklená výplň dverí a dievčatko ostalo ležat bez pohnutia na zemi. Už volali sanitku a volali to aj jej. Hneď sa začalal modliť a Pán jej vo videni opäť ukázal tú mníšku so zrkadlom ale tentoraz jej priblížila to zrkadlo tak aby mohla lepšie vidieť aká tvár sa v ňom ukazuje. Rozpoznala dcérkinu priateľku, tú čo práve ležala bez pohybu na zemi u rodiny. Prosila Pána aby jej pomohol lebo ona nemôže ísť za ňou, nemá sa ako dostať do okresnej nemocnice kam ju vezú ale On môže. Večer prišli rodičia z okresnej nemocnice so správami z príjmu a prvých vyšetrení na CT a roentgen ci ultrazvuk. Dievčatko malo dva vyskočené stavce a zlomenú chrbticu. Taký vážny stav nevedeli v okresnej nemocnici riešiť a tak bola navrhnutá na prevoz do Banskej Bystrice a urgentnú operáciu.
V piatok ráno teda mala byť operovaná v Bystrici.

Situácia je to veľmi vážna, zlomená chrbtica znamená ochrnutie na celý život a atmosféra v postihnutej rodine bola taká, že priateľku a jej rodinu pokladali za tých čo ich prekliali a preto sa to malej stalo. Keby škrtla zápalka všeličo sa mohlo stať, zúfali ľudia robia zúfalé veci. Videl som, že ani priateľkinmu manželovi nebolo všetko jedno.

V piatok ráno bol deň operácie. Z Bystrice volali rodičom aby prišli do nemocnice. Mali si zobrať dieťa domov. Vraj malá je zdravá a určite pri predošlej diagnóze v okresnej nemocnici urobili chybu.
Ked tam prišli zbehlo sa k nim asi päťdesiat lekárov - podľa rečí rodičov. Neverili, že taká brána naozaj padla na ich malú. Sanitári čo ju prevážali museli dosvedčit, že to bolo naozaj tak. Maličká nemala ani škrabanec od skla a zo zlomenej chrbtice nebolo z večera do rána nic. Je zdravá.

Dnes chodí opäť na návštevy a behá si po dvore.

Moja priateľka bola vysvetliť rodine svojej sestry čo prežila v modlitbách a ubezpecit ich, že to Pán chránil ich maličkú už keď tá brána na ňu padala, veď to sklo na nej nenechalo ani stopu a aj ju potom uzdravil. Plakali celá rodina a na ďalší deň pýtali dokumentáciu z okresnej nemocnice, chcú mať dôkaz o jej zdravotnom stave pri prijatí do nemocnice.

Neskôr, keď som tam bol na návšteve prišla babka maličkej a chcela aby sme ju zobrali na modlitebné stretnutie lebo ona tiež chce vedieť čo a ako to Pán robí, že bude iba opodiaľ, keď sa modlíme. Túži tiež poznať Boha.

Pán robí doslova svetu nemožné ak sa modlíme a dôverujeme Mu. Je to Záchranca a Spasiteľ a Jeho Uzdravenie je pre nás dostupné ak prosíme s vierou v Boha zázrakov. Ak budeme mat porozumenie pre Božie súcitné a láskavé srdce nenecháme Jeho rany získane za nás, bez úžitku pre nás.
Pán nás povzbudzuje: skúste a presvedčte sa aký dobrý je Pán, proste a dostanete a zároveň hovorí cez Izaiáša aj Petra, že Jeho ranami sme boli uzdravení a sám Pán Ježiš hovorí, všetko je možné tomu kto verí.
Naučme sa správne prosiť ako nám to vraví Jakub a oslavujme Pána tým, že máme veľa ovocia ako to vraví Pán Ježiš v Evanjeliu Jána. Každý takýto prípad nech nám je povzbudením aby sme rástli a vedeli byť užitocní viac.

Sláva patrí Bohu.

Informácie o Martin Petrovic

Príspevky na blogu

 • 29.08.2023 - 17:52
  Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z...
 • 29.08.2023 - 17:32
  A tak sme sa dočkali! Čoho? Poslednej časti obľúbenej série Príbehov z kanadského západu od Janette...
 • 12.07.2023 - 16:10
  V najnovšom románe Skrytý princ od známej spisovateľky Tessy Afsharovej, ktoré vydalo kresťanské...
 • 07.05.2023 - 12:09
  Boh k nám dennodenne hovorí. Hovorí aj vtedy, keď si my myslíme, že mlčí. Počujeme to?
 • 08.03.2023 - 06:34
  Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už...
 • 05.03.2023 - 20:23
  Známa kresťanská autorka Janette Okeová nás v tretej časti s názvom ,,Keď sa rozvidnie“ pozýva opäť...
 • 21.02.2023 - 07:46
  Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa...
 • 12.02.2023 - 22:05
  ,,Narodila som sa 3. júna 1891 ako Elizabeth Marie Thatcherová…“
 • 02.02.2023 - 20:23
  Tamara, Rachab, Rút, Betsabe, Mária. Päť životných príbehov, päť žien, aktoré sa spomínajú v...
 • 28.12.2022 - 21:02
  ,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová...