Aj vy môžete pomáhať zachraňovať životy hladujúcim deťom !!!

( Odpoveď na článok : "Tvoje otvorené srdce" od Katky Kováčovej na Christ-net )
Katolícka cirkev už dlhé roky pomáha cez misie aj takýmto deťom v Afrike , či na iných miestach Zeme. A VY SA MOŽETE PRIDAŤ !!! Ak chcete pomáhať, ale nemáte dosť peňazí - môžete vyskúšať Organiztované zbieranie použitých poštových známok. Katolícka cirkev už viac desaťročí organizuje toto zbieranie použitých známok na Slovensku. Pýtate sa, ako to môže pomôcť?

V Európe je veľa zberateľov známok, ktorí majú práve záujem o takéto známky! Rehoľa Pallotínov zbiera tieto použité neodlepené nepoškodené známky, spracuje ich, a posiela benediktínom do Nemecka do Muensterschwarzachu. Tí známky sortírujú, balia a ponúkajú zberateľom na filatelistických burzách v Nemecku aj v okolí Nemecka. Napríklad v roku 1990 získali za takéto známky celkove 87.900 frankov (!). Tieto boli rozdelené do misií v celom svete. Z takýchto financií sa potom platí práve aj pomoc chudobným ľuďom, ktorí by inak zomreli. Kupuje sa strava, kopú sa studne na vodu, stavajú sa nemocnice pre chudobných v Afrike a inde,stavajú sa detské domovy, školy, kupujú sa lieky pre chorých, ochranné prostriedky proti šíreniu malárie, a mnoho iného, potrebného na záchranu životov chudobných ľudí.
Viac informácií na : http://www.pallotini.sk/pozyvame-vas/znamky-pre-misie , Alebo aj na : www.znamky-pre-misie-zber.webnode.sk ( Tu sú aj staršie správy z misií a druhá adresa na zasielanie známok. ) Viac o známkových misiách a známkovom apoštoláte si možno prečítať po stiahnutí dokumentu z internetu na : http://www.mojakomunita.sk/documents/1673667/2270358/ZnamkovyAPOSTOLATI.doc/a57c78ee-2181-46a0-9664-80c9539eca52

PrílohaVeľkosť
DSCF8082.jpg79.08 KB
 #

:)

Dobrá odpoveď,je dobré všeobecné konkretizovať :)

 

Informácie o Miroslav Priecel

Obrázok používateľa Miroslav Priecel

Krátke info o sebe (nepovinné)

Aktívny katolík na trvalej invalidite, rozvíjajúci a používajúci svoje talenty na slávu Božiu a na spásu ľudí.
Zaujímam sa o tvorivé písanie poézie a prózy, aj trochu o žurnalistiku. Výtvarne tvorím, zaujímam sa o šach.
Kontakt: miroslavpriecel@inmail.sk

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu