Verim skôr ako sa stane?...(2)

Napísal som príbeh rodiny malého dievčatka, ktoré dostalo zriedkavú formu rakoviny. Jej dedkovi Pán Ježiš prezradil ako sa má modliť podľa Jeho Slova a Písma aby získali jej uzdravenie.

Napísal som , že po jej uzdravení to sem dopíšem.

Stalo sa.

Môj braček Romanko prešiel aj so svojou rodinou ťažkou skúškou a čistením.
Prežili sme úžasné obrátenie jeho Marcelky a jej úplné odovzdanie života Pánu Ježišovi. Poprosila aby si Ježiš vzal jej život a daroval zdravie jej vnučke. Pán Ježiš prijal túto prosbu a vykonal veľa mocných skutkov a pomoci v tejto rodine a spoločenstve. Začal Marcelku vyučovať a jej srdce ožilo láskou k Bohu. Pán doslova vošiel do tejto rodiny a začal meniť ich životy.

Zlý však vôbec neostal len tak bokom. Vždy keď má priestor koná svoje typické ničivé dielo.
Prežili sme spoločne útok na Romankovu žiarlivosť
ale aj odhalenie pozadia rečí, ktoré to rozpútali a živili
ako aj účinnú modlitbu za oslobodenie od ducha žiarlivosti.

Bolo to doslova v poslednej chvíli. Videl som žiarlivého muža, ktorý si vzal do hlavy zabiť a dal si už oholiť hlavu lebo tam kde potom pôjde je lepšie byť holohlavý. Bol som svedkom jeho rozhodnutia zabiť, ktoré už čakalo iba na posledné potvrdenie a tragédii by sme nevládali zabrániť. To naozaj bol najvyšší čas na Boží zákrok, krajná medza a náš Jediný Ochranca zakročil.
Namiesto potvrdenia naznačovanej viny prišlo totiž k objasneniu pravdy, usvedčeniu vinníka a útok sa zmenil na oslavu Boha.
Romanko na mieste odprosil svoju Marcelku a obaja sa zmierili. Boli sťastní ale Romanko aj vážne premýšľal.
Na záver stretnutia poprosil o oslobodenie od ducha žiarlivosti a pri následnej modlitbe skutočne oslobodenie prežil.

Tento útok mal potenciál zabiť človeka celkom odovzdaného Bohu(!), uväzniť druhého obráteného kresťana, zobrať deťom ich rodičov, rozmetať spoločenstvo kresťanov, uzavrieť ďalšieho človeka pod sebaobviňovanie a rozdeliť ďalšiu rodinu.
Taký likvidačný útok na božie dielo som ešte nezažil.
Pokusy áno, to sa deje neustále ale toto bolo vražedné úsilie z pozadia cez zdanlivo bežné slabosti kresťanov!

Takmer bolo úspešné a viem si predstaviť akú katastrofálnu dohru by to malo v rečiach ľudí, veď to sú tí všetkým v osade známi kresťania. Rovnako medzi bielymi by toto dielo išlo od ucha k uchu ako memento pred bláznami čo verili Bohu a skončili vraždou a sirotami... Dalo sa čakať ako by sa aj mnohí veriaci kresťania začali pasovať za tých čo podľa ovocia posúdia ale hneď by odsúdili...
Bolo to ohromujúce aké dalekosiahle následky boli naporúdzi.

Nepriateľ je dôsledný ničiteľ.
Každý z nás si uvedomuje ako dôkladne si musíme dať život do súladu s Pánom. Dúfam, že podobná škola sa už nebude musieť opakovať, že toto si každý skutočne hlboko vštepil do srdca. Platí to najmä o tých veciach, ktoré ľudia ukrývajú v sebe, ešte ich nevydali a pred Bohom neboli vyznané, sú skryté a nevyšli na svetlo.

Prosím každého kto toto číta, veľmi vás prosím, neváhajte a odhaľte Bohu svoje tajné hriechy.
Nedávajte zlemu ani atóm svojej bytosti. Nikdy!
Na tých skytých miestach sa drží zlý, od počiatku klamár, zlodej a my sme videli na vlastné oči, že je to aj chladnokrvný vrah. On sa nerád ukazuje ale rád pôsobí skryto a neúnavne až kým nezabije.

Mali sme veľmi tažké skúsenosti ale Pán to dopúšťal aby sme sa dali viac vyčistiť a poučiť a pochopili aj prežili aký dobrý a mocný je Pán a aký zlý je náš nepriateľ.
Sláva patrí Bohu a všetka vďaka.

Po celý čas išlo aj o uzdravenie Romankovej vnučky. Tieto udalosti mali okrem iného zabrániť vyzdvihnúť si čo nám Pán sľúbil.

Lenže "všetko je možné tomu kto verí" a my sme naozaj verili Pánovi. Pán verne konal a stále mal nad všetkým kontrolu.
Dievčatko vzali na operáciu do Nemecka. Išla tam na lepšie ako im predtým niekto protekčne prebral vo Viedni. Financie a odvoz zabezpečili v nemocnici a rodinu bez prostriedkov toto zatiaľ nestálo nič.

Hneď na úvod nám odtiaľ povedali, že zákrok môže dievčatko zabiť hneď z dvoch dôvodov. Inak je všetko v poriadku len to bude veľmi ťažké a ak to budú môcť robiť operácia potrvá asi desať hodín.

Rodina dostala vnuknutie, že sa netreba báť povoliť operáciu. Otec dievčatka vzal pôžičku, priateľov a mamku a dali sa na cestu za dcérkou s tým, že v Nemecku budú prespávať v aute ale budú blízko. Marcelka išla lebo vedela, že tam má byť a modliť sa.

Auto bolo po provizórnej oprave a bez záruky na taká dlhú cestu. Prešli tam tisíc kilometrov, cestou videli štyri nehody ale oni bezpečne prešli.

Na mieste ich stretla rádová sestra, ktorá keď sa dozvedela načo prišli ponúkla piatim ľuďom v ich kláštore ubytovanie dokopy za tridsať eur(!) Oni viac ani nemali. Marcelke pridelili modlitebnú miestnosť a ponúkli modlitby celého kláštora až po ukončenie operácie.

Tak sa konali modlitby za lekárov, za rodinu a blízkych priateľov a za zdravie dievčatka. Každý z menovaných to pocítil inak ale ja inde môžem dosvedčiť akú činnú pomoc som v tom istom čase do Pána prijal. Marcelka sa modlila celou cestou tam a potom s kláštorom a Romanko mal modlitebnú službu doma odkedy sa mu rodina pohla na Nemecko. Nespal iba sa stále modlil.

Operácia trvala asi o dve hodiny menej ako sa myslelo pôvodne a bola úspešná.

Všetko šlo ako po masle. Dievčatko je zbavené rakoviny, rodičia ju videli ešte v ten deň a hoci najskôr nechceli nakoniec ju lekári bez problémov ukázali aj Marcelke.

Pán v ten deň konal aj ďalej, pre každého zo spoločenstva dal osobné slovo a neskôr doviedol rodinu bezpečne domov. Dva tisíc kilometrov v aute, ktoré sa pokazilo, keď prišli domov...

Ešte jeden modlitebný zápas sa dial v tom čase.
Romanko prosil Boha aby mu ženu ešte ponechal. Tušil čo mu ona radšej nikdy nepriznala, že ponúkla Bohu svoj život za zdravie vnučky o On to prijal.

Marcelka prišla domov sadla si na prah dverí a neskôr nám povedala, že tam sa začala modliť a ďakovať Pánovi a nakoniec Mu hovorí a teraz Pane som pripravená, aby si ma zobral. Pán jej odpovedal: "Ešte nie je tvoj čas".
Jej život je však už darovaný a patrí Bohu.

Do mesiaca absolvovala vnučka zopár vyšetrení a všetky potvrdzujú, že je úplne zdravá.
Nielen to, ona je perfektne zdravá a vôbec nevyzerá ako dieťa čo je iba mesiac po ťažkej operácii. Je poriadne živá a je jej plný dom a dvor...

Útoky zlého opäť prišli a mali ešte jednu silnú dohru
ale Pán je v plnej vláde a moci a Jeho kraľovaniu nebude konca. Každý pokus nakoniec skončil neúspechom, na každom sa Pán dal poznať viac a hlbšie. Každý jeden útok bol nakoniec príležitosťou na hlbšie zjavenie Pravdy.
Tak sa Pán neustále oslavuje, a chráni tých čo Mu dávajú srdce a veria Jeho Slovu.

Sláva patrí Bohu.

Informácie o Martin Petrovic

Príspevky na blogu