miništrantský SPRAVODAJ je web nielen pre miništrantov

16. mája 2010 slávime nedeľu spoločenských komunikačných prostriedkov. Témou v tomto roku je Kňaz a pastorácia digitálneho sveta: nové médiá v službe Slova.
Nové média využívajú aj naše farnosti. Niektoré viac, iné menej úspešne. Jedným z nástrojov, alebo prostriedkov evanjelizácie je aj internet.
Preto dovoľte, aby som vám predstavil projekt časopisu a internetovej stránky pod názvom miništrantský SPRAVODAJ. Ide o projekt, ktorý začal pred 11. rokmi vydaním časopisu pre miništrantov. Tento časopis vychádza dodnes, aj keď už ako občasník a to spravidla pred Veľkým týždňom, letnými prázdninami a vianočnými sviatkami. Jeho podobu v pdf formáte nájdete na internetovej stránke www.minspravodaj.wz.cz
Ďalšou aktivitou je internetová stránka na ktorej čitateľ nájde prehľad sv. omší, aktivít, či fotiek. Nechýba ani fórum.
Novinkou je projekt internetovej miništrantskej televízie. Videá nájde čitateľ v samostatnej sekcii na stránke (http://www.minspravodaj.wz.cz/tv%20mS.htm) , alebo na samostatnom kanále na youtube. Okrem videí z farských slávností sú tam videá aj o rôznych mestách. Postupne by sa mal vytvoriť aj internetový tv program pre miništrantov, ktorý by mal byť podobu vzdelávaco – zábavnej relácie. Tento program by sa mal spustiť v mesiaci jún 2010 (určite vás budeme informovať ).
Ak nás chcete podporiť, alebo jednoducho iba stráviť príjemný čas na internete skúste si občas kliknúť na miništrantský SPRAVODAJ z Prešova – Solivaru na adrese www.minspravodaj.wz.cz
e-mail: min.spravodaj@szm.sk

Informácie o Stanislav Rentka

Obrázok používateľa Stanislav Rentka

Krátke info o sebe (nepovinné)

Zaujímam sa o všetko čo súvisí s Cirkvou, farnosťou, ekonomikou

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu