Pohľad

Hovorí sa, že šaty robia človeka.
To akoby niekto povedal, že jediným pohľadom dokážem zistiť aký ten dotyčný je. Ale sami uznáte že to pravda v žiadnom prípade nemôže byť. Šaty môžu tak maximálne prezradiť to ako na tom dotyčný je finančne.
Všimol som si, že ľudia na seba nepozerajú ako na bratov a sestry. Je im v podstate jedno čo tí druhí robia, ako sa im darí, alebo či im niečo nechýba. Ale pohľadom na okolo idúcich sa dá všeličo zistiť, stačí sa len pozerať na ostatných s vedomím, ako sa asi na tohto človeka pozerá Boh... Boh miluje každého rovnako a predsa jedinečne. Za každého z nás zomrel a každého z nás pozná osobne. Možno zabúdame, že Boh už zďaleka vníma naše myšlienky a vie o nás všetko, vie aj to koľko máme vlasov na hlave. A my stále sebavedome chodíme ako na prechádzke po svete.
Uvedomujem si, že každý sme rozdielny, ale máme mať spoločný cieľ evanjelizovať. Dávať ľuďom nádej... Neviem si predstaviť akú prázdnotu musia prežívať ľudia, ktorí veria že sú na tomto svete a keď skončia svoju púť tak koniec. A nič...
Nechápem ako je možné, že toľkým ľuďom je "osud" ich bratov a sestier úplne ľahostajní. Veď sme adoptovanými synmi a dcérami jedného Boha - Otca.
Keď pôjdeme najbližšie medzi ľudí snažme sa plniť naše poslanie. Povedzme ľuďom, že je tu niekto(Boh), kto na nich čaká...

 #

Blížny

Mňa v tvojom príspevku zaujal pojem blížneho... totiž, že často operujeme s týmto termínom, no málokedy sa tak na ľudí dívame... a napadol ma jeden príbeh, ktorý písal už dávnejšie dp. Dušan Berta v jednom zo svojich zamyslení v Katolíckych novinách. Ostal mi v pamäti a mnohých môže posunúť vpred. Tak sa ho pokúsim zreprodukovať.

Bol jeden chlapec, ktorý sa zamiloval. Nastal čas, kedy ho jeho milované dievča išlo predstaviť svojej rodine. Prišiel k dverám ich domu, zazvonil. Otvoriť prišla jej mama. Kedysi ju vnímal ako obyčajnú všednú ženu, upratovačku... a teraz mala pre neho taký zvláštny význam, bola ako kráľovná. Uviedla ho do obývačky, kde na neho čakal otec a bratia jeho snúbenice. Na toho muža sa doteraz pozeral len ako na akéhosi robotníka a teraz... mal takú zvláštnu cenu. Rovnako stúpli na cene :-)) bratia milovanej.
Čím to je, že zrazu človek vidí druhých ináč?
Láska je tým, čo mení náš pohľad na druhých.
Ak milujeme Boha ako ten chlapec miloval to dievča, potom všetci jeho blízki stúpnu v našich očiach... už nebudú takí obyčajní... ale budú blížni.
Chce to len - poriadne sa zamilovať do Boha...
Tak veľa šťastia a vôle! ;-)

 

Informácie o Jozef Benyak

Príspevky na blogu

 • 29.08.2023 - 17:52
  Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z...
 • 29.08.2023 - 17:32
  A tak sme sa dočkali! Čoho? Poslednej časti obľúbenej série Príbehov z kanadského západu od Janette...
 • 12.07.2023 - 16:10
  V najnovšom románe Skrytý princ od známej spisovateľky Tessy Afsharovej, ktoré vydalo kresťanské...
 • 07.05.2023 - 12:09
  Boh k nám dennodenne hovorí. Hovorí aj vtedy, keď si my myslíme, že mlčí. Počujeme to?
 • 08.03.2023 - 06:34
  Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už...
 • 05.03.2023 - 20:23
  Známa kresťanská autorka Janette Okeová nás v tretej časti s názvom ,,Keď sa rozvidnie“ pozýva opäť...
 • 21.02.2023 - 07:46
  Keď príde jar – druhé pokračovanie príbehu slečny a učiteľky Elizabeth Thatcherovej, z ktorej sa...
 • 12.02.2023 - 22:05
  ,,Narodila som sa 3. júna 1891 ako Elizabeth Marie Thatcherová…“
 • 02.02.2023 - 20:23
  Tamara, Rachab, Rút, Betsabe, Mária. Päť životných príbehov, päť žien, aktoré sa spomínajú v...
 • 28.12.2022 - 21:02
  ,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová...