Mať Ducha Pánovho a jeho sväté pôsobenie

Liturgia je dnes bohatá: ponúka Turíčny pondelok a sv. Antona Paduánskeho. Sv. Anton vo všetkej svojej skromnosti a pokore žiadal o dovolenie vyučovať bratov. Sv. František ho otcovsky a starostlivo usmerňuje, keď mu píše, aby sa kľudne do toho aj s jeho požehnaním pustil. Pridáva malú podmienku: „Súhlasím, aby si bratom prednášal posvätnú teológiu, len pri tom neuhášaj ducha modlitby a nábožnosti, ako je to napísané v Regule.“ (List sv. Františka z Assisi bratovi Antonovi)

Moje aktivity mi ich nie raz uhasili. Áno, vedela som, že to nie je fér voči Bohu ani voči ľuďom, ktorí mi dôverovali, že za nimi stojím či kľačím na modlitbách. V podstate som im klamala a zavádzala. Zbožná aktivita uhasila to, čo mala ešte viac zapáliť a rozdúchať. Preto prosím o prepáčenie. Viem, že dobehnúť sa to už nedá. Dnes, vás však nanovo zverujem Bohu do jeho rúk, aby vo vašich životoch doplnil to, čo som ja zanedbala uhasením ducha modlitby a nábožnosti.

Sv. Anton, patrón stratených vecí, ďakujem, že si mi pomohol nájsť to, čo som hľadala: Františkov odkaz pre bratov, „nech sa usilujú o to, po čom nadovšetko majú túžiť, čiže aby MALI DUCHA PÁNOVHO a jeho sväté pôsobenie...“ (Reg X, 104) – TO CHCEM! Viac ako akúkoľvek činnosť, službu či aktivitu pre Teba a na budovanie Tvojho kráľovstva. Mať Ducha Pánovho a jeho sväté pôsobenie!

PrílohaVeľkosť
mat Ducha Panovho.jpg23.91 KB

Informácie o S.Frantiska OSF

Obrázok používateľa S.Frantiska OSF

Krátke info o sebe (nepovinné)

... obyčajná rehoľná sestra, ktorá dovolila Bohu používať si ju, a ktorá verí, že to tak aj ostane...

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu