Kresťanom s mašľou

Ďalší článok o "nezmyselnom" Halloweene, o "hlúpych" umelých vencoch a megasvietnikoch na hroboch počas slávenia sviatku Všetkých svätých. Na jar si zas prečítam, že "najkresťanskejší" z mojich priateľov neoslavujú sviatky jari, ale zmŕtvychvstanie Ježiša Krista a ak chcem patriť do ich elity, mala by som si to dostatočne uvedomiť a šíriť vieru takýmto nechutne nadradeným spôsobom.

"Sme čosi viac. Bacha, lebo my vieme ako sa veci majú a tí iní, ostatní – sú buď slaboduchí kresťania a treba ich takýmto spôsobom poučiť alebo sú to neznabohovia, oné svine, pohanské psy."

Voči vám pravoverným by sa zvyšok populácie zrejme mal vyznačiť žltou hviezdou alebo inak – to vy si dajte na krk mašľu, aby všetci videli, že vám ide o podstatu veci, že poznáte pravdu, že ste najkresťanskejší z kresťanov. A možno vám raz aj Boh udelí slovo, aby ste ho poučili pravde...

Aj takto môžu byť vnímané snahy mnohých z vás – keď sa možno v dobrej vôli snažíte poukázať na podstatu, hĺbku veci.

Na čo to mentorovanie? Ak je viera skutočne darom, takéto správanie (=vystatovanie sa ním) nie je na mieste. Aj keď je v ľuďoch iste veľa povrchnosti, nemyslím si, že väčšina populácie padla na hlavu a kladením vencov a kahancov, maľovaním vajíčok, či vyrezávaním tekvíc a strašením v inom kultúrnom okruhu dávajú najavo toto svoje postihnutie.

Aj napriek svetu naruby verím, že väčšina ľudí podstatu veci vníma aj bez poučovania.

Preto pôjdem klásť vence, zapáliť "reflektory" a nebojte sa, nezabudnem ani na modlitbu... Na Vianoce ozdobím stromček, budem klásť darčeky a nebojte sa, nezabudnem, že najväčším darom je Ježiš. Tekvičky zatiaľ nevyrezávam, to bude tým iným kultúrnym okruhom, ničím iným... A nebudem mať za zlé mojim neveriacim priateľom (tj. tým, ktorí z bohvieakého dôvodu dar viery nedostali), ak si druhú pre nich cudziu časť vypustia.

PS: "Verím v Boha a nehanbím sa za to..." No nie som viac, ani nič lepšie ako ten, ktorý v neho neverí.

Informácie o Žofia Sepešiová

Obrázok používateľa Žofia Sepešiová

Krátke info o sebe (nepovinné)

Rozpoltená osoba.
Náladová.
Flegmatická - pokiaľ nepretečie pohár trpezlivosti... Individualistka hľadajúca spoločnosť. Osamotené duša. Rozorvané srdce ohradené "čínskym múrom", ktorý však skôr plní úlohu Múru nárekov.
Dvere bez kľučky...v ušiach má vatu.
Líška čakajúca princa.
Optimistka pokiaľ má pre čo žiť... pesimistka v hľadaní zmyslu života.
Pochybujúca veriaca.
Smietka vo vetre...

E-MAIL: chokmasulamit@gmail.com

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu