Ženská móda nemá hranice?

Prepáčte, ale na úvod musím povedať: "Nie som puritán a ani stará konzerva!"
Ale musím tiež povedať: " A už dosť!"
Slovami jedného veľmi váženého a múdreho muža: " Ja som len obyčajný a myslím si, že aj zdravý chlap!"
A je tu aj namieste povzdych z jednej piesne:
" Ó ženy, ženy ..."
Nie nebojte sa, cítim sa pri zdravom rozume, ale už nevládzem. Nevládzem sa ani pozerať, nevládzem ani odvracať zrak a nevládzem už ani rozmýšľať, kde je koniec, kde sa to zastaví.
Ženy, dievčatá a dievčence!
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, aby ste s tým Vaším obliekaním prestali a zmenili štýl. Ak bude táto móda spieť ďalej, skončíte na ulici nahé a čo máme s tým robiť my, mladí aj zrelší a aj tí najzrelší chlapci.Nenapadlo Vás, že čo to s nami robí? A čo to robí s našimi synmi a synčekmi? Prepáčte aj Vašimi synmi,synčekmi,bratmi,manželmi,priateľmi a aj deduškami.
A stále je to vážne, nič z toho nemyslím iba tak naoko,alebo s nadsádzkou.Všeto to myslím vážne. Odhalené nohy, na to sme si už nejako zvykli.Odhalené bruchá a chrbáty to už je príliš.Krátke trička,ale nie krátke rukávy,ale trupy,to už preháňate.Výstrihy a dekolty po pás, ktorý je už 20cm nad pupkom to už je neúnosné a ak je k tomu holý chrbát a je to ešte aj bez podprsienky, tak tomu ešte hovoríme obliekanie? Móda? Outfit, či ako tomu hovoríte? Trendy?
Niektoré, tie zvlásť obdarené, majú problém, aby im to nevypadlo, pri predklone, to aj tak vypadne, stále si to len sťahujete , upravujete, obzeráte sa či Vás niekto nevidí a nepozoruje.No jednoducho, ste normálne? To už ste všetky babky,mamy a ženy a dievčatá naozaj mimo reality?
Veľmi,veľmi sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som sa dotkol, urazil alebo nejakým iným spôsobom ublížil.Nemal som a ani to nemám v úmysle.
Môj výkrik do spoločnosti prosím príjmite,ako moju prosbu.Alebo otázku?
Aj ja chodím po tejto zemi a dýcham taký istý vzduch ako iní.A ak je to tak, že mám na to právo, tak Vás prosím, berte ohľad na to, že nás takých je mnoho, ktorí sme zdraví a páčia sa nám všetky krásne veci,príroda i ľudia, ktoré a ktorích stvoril Boh.Ale my už nevládzeme.
Nevládzeme sústavne odvracať zrak,lebo s nami Vaše oblečenie, resp. odhaľovanie sa, niečo robí.Nemáme už ďaleko k tomu,že sa budeme buď z ulíc vytrácať,alebo na Vás vrhať a strhávať z Vás ešte aj to posledné,čo na sebe máte.A to si myslíme, že máme morálku a žijeme nejaké zásady.A čo tí, ktorí morálku nemajú?A čo tí chorí na tele aj na duši, ktorí to nedokážu ovládať?
A čo urobíte, keď pani móda povie: " Vážené damy, je tu nová kolekcia na leto 2009.Z úsporných dôvodov, keďže celá Zem sa snaží šetriť na surovinách, vynechávame z návrhov vrchné diely plaviek a aj všetkého ostatného odevu a tu sú pre Vás nové modely.Je tu móda 2009, hore bez!"
Že som mimo?!Pozrite sa, ako to vyzerá ma letných dovolenkách a to už ako som uviedol, sme si na to zvykli.
Priznám sa,že som si istý,že si nechcem zvyknúť.Priznávam, že už mám toho dosť.Priznávam,že nechcem,aby v tomto blbnutí tela, vyrastali deti.Nemyslíte si , že všetko má svoje hranice? A hranice odhaľovania sú už roky ďaleko,prekročené.
Je veľmi veľa zlého vo svete,ale aj tá, ktorá pohrdne mojou prosbou, zahaľ sa a nechaj si to pre svojho muža, bude mať raz,alebo má dieťa. A som strašne zvedavý, ako zareaguje, ak sa stane niečo "zlé" jej vlastnej dcére.A možno ten vinník iba povie: " Ja som to nevydržal!"
K tomu len dodávam:"Je to možné!"

Všetko má svoje hranice, voda , atmosféra, dĺžka života, štáty aj ľudské sily. Len móda a obliekanie nie?

 #

Moj kratky komentar

Trefny clanok, suhlasim s Tebou Slavo, mozno by to chcelo tuto problematiku este viac rozanalyzovat hlavne kvoli zenam - a to bez urazky. Poznam vela krestanskych zien, ktore maju velmi skreslene ci slabe vedomosti o muzskej sexualite, a to moze byt na skodu aj im aj ich okoliu.

 
 #

Ahoj

Tak ešte mi predsa nedá sa ozvať. Ako prvé sa chcem ospravedlniť za tykanie...neviem, mám to akosi v krvi, že na nete si každý z každým tyká bez ohľadu na vek, postavenie a pod. Takže aj ja sa ospravedlňujem - za automatické tykanie.
Čo sa týka svojho názoru, zaň sa mi ospravedlňovať vy nemusíte... A v podstate ani za svoj štýl. Vy ste si povedali svoje, ja tiež, a sme si kvit. Verím, že pre oboch to bolo oslobodzujúce.
To, že máme iné názory je podľa mňa v pohode. Keby sme mali rovnaký pohľad na všetko, tak nemáme o čom diskutovať. Chvála Bohu za tú rôznosť. :-)
Vďaka nej tu máme peknú debatu. A môžeme sa na vec pozerať z viacerých strán, a tak dospieť k plnšiemu poznaniu.
(Ach, už moc filozofujem... idem sa učiť, podobne ako "kolega" - aj ja mám čoskoro štátnice.)
Ešte raz sa ospravedlňujem - za to tykanie. A ďakujem za diskusiu. ;-)

 
 #

len pár slov

Ja k tomuto poviem len poslednú myšlienku mojej úvahy (aby som nebodaj nebola nútená odtiaľto vypadnúť):
Je úchvatné ako sa poniektorí muži vedia za svoje činy ospravedlniť! Ale veď čo by som mala chcieť - Adam vám koluje v žilách, máte to vrodené; ako my ženy - nechať sa oblbnúť a zvádzať...
Aj ja si myslím, že všetko má svoje hranice, ibaže ja ich vidím položené inde. Prepáč mi, ale tvoj názor je pre mňa "moc hustý".

 
 #

aj ja len pár slov

Milá Žofia, veľmi Vám ďakujem za Váš názor a veľmi sa Vám aj všetkým, ktorých som sa dotkol , ospravedlňujem. Ja som sa prihlásil na tento portál preto, že keď predostriem svoj názor, nebudem hneď označený ako niekto neprijateľný.Mám taký jazyk aj taký štýl.Ak chcete príjmite,ak nechcete neprijímajte.Ale pozrite sa na to, ako na výkrik muža a otca dvoch synov.Stojím si za všetkým obsahom ak som použil iný štýl prepáčte.Nie nemyslím si vôbec, že za znásilnenie môžu ženy.Len hovorím,že zdravý muž má problém sa nepozerať a odolávať pokušeniam a čo taký chorý muž,alebo muž bez morálky.Pýtam sa, prečo ženy svojím obliekaním dráždia všetky zmysly.Sme nejako stvorení a v tejto veci mi to pripadá ako keby som do jedinej pošty na svete musel prejsť vykričanou uličkou.
Ešte raz prepáčte, všetky ženy a aj Vy Žofka.

 
 #

riedkosť odevu vs. hustota názoru

neviem... len si myslím, že slavo sa nechcel ospravedlnovať. vieš, že rád fotím a mám rád krásu. vieš, že fotky sú pre mňa tým, čím písanie ikon pre mnícha.
mnohokrát som sa pýtal seba samého, prečo sa tak často nedokážem s takou istou láskou, s akou sa pozerám trebárs na hory, kvety, včielky... pozrieť na pekné dievča. hej, občas to ide a vtedy sa úprimne teším z krásy stvorenia. ale občas to nejde a porušenosť mojej prirodzenosti, ktorá zasahuje aj oblasť sexuality sa prejaví. a vtedy sa nezmôžem na viac, ako prosiť Pána o čistotu pohľadu. aby som sa dokázal čisto pozerať a aby sa ženy nemuseli môjho pohľadu báť. stáva sa však, že to skončí odvrátením pohľadu pre znechutenie. pravdaže, nad svojou slabosťou... priznávam, že to nie závislé len od "počtu kusov odevu", ale je to významný faktor. asi to nie je (len) o tom, že sa nechávame oblbnúť. krása nie je na to, aby nás oblbovala. krása je na to, aby nám svedčila o Bohu a privádzala k nemu. ak túto úlohu nespĺňa, nech radšej ostane skrytá... nie, nie som zástancom odevov, z ktorých vidno len oči za jemným závojom. len... ak bude každý z nás vnímať hranice niekde inde, nikdy sa nedohodneme. nechcem teraz riešiť, kde postaviť berlínsky múr a kde ponechať schengen. som však predvedčený, že všetko stojí a padá na tom, či sme ochotní posúvať svoje hranice podľa Pravdy, ktorá sa nám v Láske dáva. a to občas znamená zrieknuť sa seba pre svedomie môjho brata...
aby som to uzavrel: dvíham ruku za názor, že nie je správne, že mnoho dievčat a žien chodí viac vyzlečených ako oblečených.
celkom na koniec osobná skúsenosť: mal som asi 10 rokov, bolo aspoň 30 v tieni, šiel som na sv. omšu. stretol som sestričku a pýtal som sa, prečo je v čiernom a ešte aj "s čiapkou na hlave" keď je tak teplo. povedala mi, že všetko sa dá ponúknuť Bohu. a ona toto "teplo v habite" obetuje za dievčatá, ktoré sa (ne)obliekajú...

 
 #

jazyk je medium nasho ducha

To s tým oblbnutím patrilo nám ženám - to akože aj my máme čosi z tej Evy, čo sa nechala oblbnúť tou slizkou potvorou :-) a potom zvádzala Adama... ktorý pravdaže zhodil napokon všetko na Evu... heh, čo povieš na moju exegézu biblického textu? Ide mi to? A to ešte nevieš ako viem úžasne vykladať Apokalypsu - o tom inokedy.
Ešte sa vrátim k tomu príspevku - vieš, možno by sme sa so Slavom aj dohodli na konkrétnom prípade sporo oblečenej ženy - že je oblečené až vulgárne; mne skôr išlo o tom, ako ten svoj názor prezentuje, ako používa jazyk... neviem, hrozne som na to citlivá; lebo mne to už pripadá na hranici s fanatizmom - to jazykové stvárnenie názoru. Ale je to len môj pocit, jemu sa nemusí páčiť zase ten môj štýl - má možnosť sa vyjadriť.
A ešte mi to nedá - počas posledných rokov som sa napočúvala o tom, ako my ženy môžeme za to, keď nás ktosi znásilní... tento názor ma hrozne rozčuľuje; žena môže za to, keď ju nejaký vagabund znásilní, pretože bola sporo oblečená; ďalšia zas bola príliš zahalená, a to provokovalo, takže je opäť na vine svojmu potupeniu. Toto ma na tom všetkom irituje - akoby muž nemal svoj vlastný rozum a za všetko mohla žena - presne ako v raji.
Keby som v Afrike chodila hore bez, tak to nikomu nič nerobí... jasne, sme na Slovensku a treba rešpektovať tradíciu, kultúru a podobne; v nejakej moslimskej krajine je to zas ináč... čo nám teda zostáva?

Ešte ma napadol jeden podarený názor: keď sme sa našich pátrov na uni pýtali, čo je to tá nevhodne krátka sukňa - koľko centi má byť dlhá - tak povedali, že to nemá byť predĺžený opasok :-)

 

Informácie o Slavomír Matlák

Obrázok používateľa Slavomír Matlák

Krátke info o sebe (nepovinné)

Otec dvoch synov 18 a 15.Pracujem resp.podnikam v dvoch odvetviach ako vyrobca nabytka v mensom a ako prevadzkovatel zdravotnickeho zariadenia, ambulancia, ako manazer v hlavnej naplni dna.Mojim konickom je sokoliarstvo.

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu