Ako sa tvorí web pre miništrantov – www.minspravodaj.wz.cz

Ako sa tvorí web pre miništrantov – www.minspravodaj.wz.cz

Pred istým časom som čítal v jednom odbornom ekonomickom časopise, že podiel elektronického obchodovania stúpa, stúpa aj dôvera v nakupovanie v internetových obchodoch.
Podľa najnovších prieskumov väčšina Slovákov má prístup na internetovú sieť. To, že je to pravda potvrdzuje aj každoročný nárast návštevnosti jednotlivých internetových stránok. A tejto internetovej príležitosti sa chytili aj niektoré naše farnosti a začali sa prezentovať aj prostredníctvom internetu. Niektoré stránky sú nabité informáciami, iné sa ,,zmôžu“ iba na farské oznamy, či nejaké tie fotky. Niektoré ponúkajú svojím čitateľom aj pohľad na činnosť jednotlivých farských spoločenstiev. Jedným z nich sú aj miništranti. Odkaz na oficiálnu stránku miništrantov je ,,hádam“ na každej stránke z odkazmi. Ale sú aj farnosti, kde miništranti ,,prevádzkujú“ svoj vlastný web. Jednou z nich je aj stránka miništrantov farnosti Prešov – Solivar, jej adresa je www.minspravodaj.wz.cz. Stránka prináša nielen správy z farnosti, ale aj duchovné zamyslenia, či fórum pre všetkých.
Že takáto stránka sa pri dobrom obsahovom mixe ,,uživí“ je práve vyššie spomenutá stránka.
Jej týždenná návštevnosť presiahne 120 ľudí, je jasné, že neláme rekordy, ale v rámci farských stránok, nie je žiadny trpaslík.
Priaznivec internetovej komunikácie je čoraz náročnejší. Chce každodennú aktualizáciu svojich stránok, chce byť stále v obraze. Preto aj na týchto stránkach sa mu snažíme prinášať, to najaktuálnejšie zo života farnosti, ale aj našej Cirkvi.
Aká je budúcnosť týchto stránok?
Neviem, ale viem, že pomaly sa pridávajú ďalšie farnosti, v ktorých miništranti sa prezentujú na svojom webe.
Kontakt:
www.minspravodaj.wz.cz
min.spravodaj@szm.sk

 #

poznamka

Existuje aj stranka ministrantov fo farnosti Sv. Rodiny v Petrzalke, ktora sa tiez snazi informovat o zivote celej farnosti (aj s vyssou navstevnostou - okolo 180 ludi za tyzden) www.svatarodina.estranky.sk

 

Informácie o Stanislav Rentka

Obrázok používateľa Stanislav Rentka

Krátke info o sebe (nepovinné)

Zaujímam sa o všetko čo súvisí s Cirkvou, farnosťou, ekonomikou

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu