Tutková a Hitler

Nedávna, už teraz slávna výzva slečny Tutkovej pre KDH, aby rokovalo s Ficom (nepíšem so Smerom, lebo ostatní ako iste viete sú v tejto strane len do počtu), lebo bola údajne nádej spraviť konečne niečo s propotratovou legislatívou na Slovensku, bola veľmi otázna. Ako aj mnohých iných, i mňa ale značne zarazila reakcia zvlášť niektorých kresťanov a kresťanských inštitúcii na iniciatívu slečny Tutkovej. Na čele pelotónu vo verejnom strápnení sa bol jednoznačne jeden nemenovaný kňaz. Smutné. Ale bolo to tiež veľmi poučné. V čom je ale ukrytá naša najväčšia úbohosť, ak niekoho pasujúc sa za kresťanov dehonestujeme za to, že má ako prioritu boj proti potratom?

Keď majú kresťania v politike ako hlavný cieľ zrušenie nespravodlivého zákona povoľujúceho zabíjanie nenarodených detí, mnohí sa proti tomu ozývajú, že sú aj iné dôležité veci, ktoré treba naprávať. Žiaľ, u ostatných sa medzi tie podobne dôležité veci radia viac menej len rôzne ekonomické otázky. Možno by sa to dalo zvážiť, keby u nás zomierali ľudia hromadne od hladu. Ale nie je tomu tak. Redukovanie problémov v slovenskej politike na financie je len ďalším signálom zvrhlosti spoločnosti. Je to akoby sme za čias Hitlera, keď bolo robené systematické vyvražďovanie Židov, Poliakov, Rómov a príslušníkov iných národov v koncentračných táboroch mohli ovplyvňovať politiku a my by sme si vybrali najskôr riešenie ekonomických problémov, robenie ekonomických reforiem. Riešenie zla, ktoré sa dialo v koncentračných táboroch by sme odsunuli na druhú koľaj, na neskôr alebo do zabudnutia. O čo bola Hitlerova tretia ríša horšia oproti našej spoločnosti? Oproti našej voči zabíjaniu tolerantnej Európskej únii a oproti nášmu Slovensku? V počte zabitých ľudí Európska únia jednoznačne vedie. Skóre je výrazne v neprospech Hitlera. Rovnako je na tom aj samotný slovenský národ. Už dávno sme Hitlera v počte obetí, zabitých Slovákov predbehli. Mal by sa od nás čo učiť. Pozerajúc cez prizmu dnešnej sofistikovanej vražednej mašinérie mi na adresu ukričaného Adolfa napadá jediné slovo. Amatér.

Informácie o Igor Barták

Obrázok používateľa Igor Barták

Krátke info o sebe (nepovinné)

Píšem, lebo v tom vidím zmysel. Má to zmysel, ak Boh existuje. Ak by Boh neexistoval, najrozumnejším riešením by bolo čo najskôr dosiahnuť oslobodzujúcu neexistenciu, lebo ako aj Biblia hovorí, každý deň má dosť svojho trápenia. Verím však, že Boh existuje a namiesto absurdného nezmyselného života v tomto svete tu máme možnosť zažiť odpornosť sveta bez Boha, zmysluplnosť utrpenia a zároveň zmysluplný život, ktorého cieľom je zažívať úžasnú Božiu lásku. Verím, lebo indície nachádzajúce sa vo svete okolo nás naznačujú, že neveriť v Boha je bláznovstvo... http://www.christ-net.sk/node/345

Zobraziť celý profil používateľa

Príspevky na blogu