Informačné technológie

Zo sveta informačných technológií.

Trošku o matematike

Ahojte,

Je prokrastinácia následok motivačného smogu?


Ilustrácie: Vladimír Renčín, zdroj - http://rencin-kpfrh.photoplanet.cz/

Prokrastinácia je postmoderný názov výraznej a chronickej tendencie odkladať plnenie náročných povinností a úloh – najmä tých nepríjemných – na neskôr. To môže predstavovať riziko pre duševné zdravie. Psychologicky sa prokrastinácia vysvetľuje ako prejav úzkosti spojenej s predpokladanou činnosťou. S tým súvisí aj isté ochromenie schopnosti rozhodovať sa a zvoliť jednu z možností správania, ak je tých možností viac, či veľa. Názov pochádza z latinského pro- (= pre, na) a crastinus, cras = zajtrajší, zajtra.
Psychiater R. Honzák píše, že vznešený názov „prokrastinácia“ je premenovaná lenivosť.
Áno, aj. No nie iba a vždy.
Prokrastinácia môže byť i následok pôsobenia sociálnych hackerov!
(aktualizované!)

Užitočný softvér pre rodičov a učiteľov


Doucko

Program na učenie sa matematiky, angličtiny a písanie diktátov sa dá v súčasnosti zdarma stiahnuť na tomto odkaze.

Mobilné zariadenia

Časť Mobilné zariadenia portálu Christ-Net.Sk ponúka informácie o aplikáciách, ktoré sprístupňujú Sväté Písmo alebo obsah portálu, resp. jeho časti pre mobilné telefóny a tablety.

Sloboda od softvérových imperátorov

powered by Fotopedia

Mali ste niekedy chuť prejsť z masového Gmailu na inú mailovú službu? Alebo ste chceli vymeniť Windows od firmy Microsoft za niektorý iný operačný systém? Ak ste mali takéto chúťky, ale nepoznali ste alebo neodhodlali ste sa pre schopnú alternatívu, potom je tu pre vás pár tipov na dobrý softvér alebo webové služby, ktoré nie sú od gigantov ako Google, Apple, Microsoft, Yahoo a podobne. Tieto a viaceré ďalšie veľké firmy totiž nielenže často zneužívajú svoje dominantné postavenie na trhu na rôzne nekalé obchodné praktiky alebo zber údajov o používateľoch, ale neraz i na podporu registrovaných partnerstiev a manželstiev homosexuálov, pornografie alebo na podporu šírenia potratov a antikoncepcie vo svete. Ak to robia aj niektoré firmy, ktorých softvér bude v článku uvádzaný ako alternatívny, budem rád, keď na to upozorníte napríklad v diskusii pod článkom. Budem sa snažiť uvádzať také alternatívne webstránky, kde zároveň nevyskakujú na používateľov rozličné perverzné reklamy.

Využívanie obrázkov, fotografií a iných materiálov z rôznych zdrojov

V kontexte mediálneho sveta a rodiacej sa informačnej spoločnosti sme v súčasnosti svedkami prebiehajúceho zápasu o podobu kultúry, jej rozvoja a kreatívnosti, ktorá častokrát nadväzuje na už vytvorené diela.
Súčasťou tohoto zápasu je i hľadanie adekvátnej formy slobodného, resp. komerčného využivania tzv. intelektuálneho vlastníctva (napr. fotografie, videá, hudba a pod.) na internete.

Christ-Net.Sk ako aplikácia pre mobilné telefóny Nokia (aktualizované)

Články, blogy, Kolovrátok a myšlienka dňa v šate chytrých telefónov (smartphones).

Pre všetkých záujemcov o obsah nášho portálu je k dispozícii aplikácia pre viaceré platformy mobilných telefónov Nokia, prostredníctvom ktorej je možné sledovať aktuálne články, blogy, krátke zamyslenia (Kolovrátok) a myšlienku na deň. Obsah je zatriedený do troch kategórií (Christ-Net.Sk, Kolovrátok a Myšlienka dňa). Po výbere článku sa zobrazí jeho náhľad s krátkym úryvkom, pričom priamo z náhľadu je možné zobraziť celý príspevok vo webovom prehliadači mobilného telefónu.

Príspevky na blogu